Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Bizi Takip edin:

İEİS Üye Toplantısı

İEİS Üye Toplantısı

Üye toplantımız 21-22 Ekim 2022 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşti. Toplantının ilk günü TİTCK Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu, SGK Başkan Yardımcısı Oğuzhan Tekin, Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Sıvacı ile SGK İlaç Daire Başkanı Dr. İrfan Tuncay Alkan’ın katılımlarıyla başta ilaç kuru, fiyatlandırma, geri ödeme uygulamaları ve ruhsatlandırma olmak üzere endüstrimizin sorunları ve bunlara dair çözüm önerileri detaylı biçimde ele alındı.

Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin tarafından ‘Yatırım Teşvik Sistemi’ başlıklı bir sunum yapıldı.

Toplantının ikinci günü, Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu’nun ‘Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Göstergeler ve Gelişmeler’ başlıklı sunumuyla başladı. Ardından geçtiğimiz aylarda Panacea Araştırma Firması’na yaptırdığımız hekim ve hastane eczacılarının biyoteknolojik ilaçlara yönelik algı araştırmasının sonuçları üyelerimizle paylaşıldı.