Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Bizi Takip edin:

İlaç ve Tıbbi Cihaz Sektörlerine Yönelik Ana Üretici ve Tedarikçi Buluşmaları Etkinliği

İlaç ve Tıbbi Cihaz Sektörlerine Yönelik Ana Üretici ve Tedarikçi Buluşmaları Etkinliği

İstanbul Sanayi Odası (İSO) iş birliğiyle, ilaç ve tıbbi cihaz sektörlerinin ithalata bağımlılığını azaltmak ve sürdürülebilir üretimlerine destek olmak amacıyla, 13 Eylül 2023 tarihinde İlaç ve Tıbbi Cihaz Sektörlerine Yönelik Ana Üretici ve Tedarikçi Buluşmaları etkinliği gerçekleştirdik.
 
Toplantı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Ali Murat Sürekli, Disiplin Kurulu Üyemiz ve İSO İlaç, Tıbbi Cihaz ve Araç-Gereç Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Tolga Sözen ile Genel Sekreterimiz Savaş Malkoç’un açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından, Disiplin Kurulu Başkanımız ve Abdi İbrahim CEO‘su Dr. Süha Taşpolatoğlu tarafından tedariğin yerelleşmesine yönelik kurgulanan Odak Projesi aktarıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyemiz ve İSO Meclis Üyesi Muzaffer Bal da katılım sağladı.

96 firma temsilcisi ile tıbbi cihaz ve sağlık teknolojileri sektörlerine yönelik kimyasal ve reaktifler, ilaç yardımcı malzemeleri, makine ve ekipmanlar, yedek parçalar, laboratuvar cihazları ve sarf malzemeleri üreten 107 tedarikçi firma temsilcisinin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte, bu malzemelerin yerli üretimi değerlendirildi, sonrasında ise ilaç firmaları ve tedarikçiler ikili görüşmeler gerçekleştirdi.